Dyskusja o bezrobociu: Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości w Kłomnicach

W otoczeniu budynku Gminnego Ośrodka Kultury lokalizowanego w Kłomnicach, miała miejsce konferencja prasowa z udziałem reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości – posłanki Lidii Burzyńskiej oraz posła Mariusza Trepki. W kontekście oskarżeń ze strony opozycji dotyczących presji informacyjnej wykorzystywanej w kampanii wyborczej, politycy skupili się na problemie bezrobocia.

Podkreślając skuteczność działań rządu PiS, poseł Lidia Burzyńska stwierdziła, że dzięki umiejętnym kierowaniu państwem oraz rozwijaniu ekonomii, rząd udowodnił Polakom możliwość przezwyciężenia wielu kryzysów. Przytoczyła dane statystyczne Głównego Urzędu Statystycznego pokazujące, że stopa bezrobocia za czasów koalicyjnych rządów PO i PSL wynosiła 14,4%, a obecnie spadła do 5%. Posłanka podkreśliła również, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie tylko rozwija gospodarkę, ale przede wszystkim dba o równomierny rozwój kraju. Zaznaczyła, że mieszkańcy tak pięknej gminy jak Kłomnice oraz innych gmin powiatów częstochowskiego, myszkowskiego czy kłobuckiego zasługują na opiekę ze strony rządu.

Podobną linią argumentacji podążał poseł Mariusz Trepka, który przypomniał o wysokiej stopie bezrobocia jaka występowała w okresie rządów opozycji, często przekraczającą 30%. W kontekście powiatu myszkowskiego wspomniał o dramatycznej sytuacji z lutego 2013 roku, kiedy to wskaźnik ten wynosił aż 21,6%.

Z kolei posłanka Lidia Burzyńska poruszyła również temat dofinansowań dla lokalnych gmin. Według jej danych, szesnaście gmin powiatu częstochowskiego – będącego jednym z największych powiatów w kraju – uzyskało ponad miliard złotych wsparcia z różnych programów, w tym zarówno infrastrukturalnych jak i społecznych.