Ekscytujący pierwszy dzień świętowania Dni Częstochowy 2023 z udziałem Enej i Blue Cafe

Pierwszy dzień obchodów Dni Częstochowy 2023 przyniósł niezapomniane emocje, które dostarczyły takie zespoły muzyczne jak Enej oraz Blue Cafe. Te znane formacje muzyczne były głównymi atrakcjami rozpoczęcia tych uroczystości. Tłumy zgromadziły się na placu za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ, tworząc atmosferę pełną entuzjazmu i radości.

31. edycja Dni Częstochowy wyznaczyła piątek, 25 sierpnia, jako dzień koncertu na otwartym powietrzu, który tradycyjnie odbywał się na placu za pętlą tramwajową przy ul. Fieldorfa-Nila w dzielnicy Północ. Przed występem głównych gwiazd wieczoru, widzowie mieli okazję posłuchać talentów lokalnych zespołów – Słońcem Opętani oraz Muzyczni Astronauci.

Znaczenie promowania lokalnych artystów podkreślał Robert Jasiak, kierownik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. Według niego to był jedynie początek emocji, które czekały na publiczność wieczorem.

Punktualnie o godzinie 19:00, scenę zdobył zespół Enej a o 20:30 przyszedł czas na Blue Cafe. Ten muzyczny pokaz odbył się w ramach trasy „Lato na MAXXa”.

Obecna publiczność bawiła się przy dobrze znanych utworach obu zespołów. Zakończenie koncertu składu Blue Cafe spotkało się z gromkimi oklaskami i wspólnym śpiewem „sto lat”, co było wyrazem radości z okazji 25-lecia działalności tego zespołu.