Ekskluzywne zegarki szwajcarskich marek oraz złoty łańcuch na licytacji w Częstochowie

Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie zaprasza do uczestnictwa w licytacji, w której pod młotek trafią trzy luksusowe zegarki pochodzące ze Szwajcarii, a także złoty łańcuch z diamentem w kształcie brylantu. Całość asortymentu została oszacowana na kwotę 127 tysięcy złotych, a potencjalni zainteresowani będą mieli okazję zdobyć te przedmioty za cenę wywoławczą ustaloną na poziomie o 25% niższym od ich wartości rynkowej.

Pierwszym przedmiotem z oferty jest zegarek L.U. Chopard, którego cena rynkowa wynosi 65 tysięcy złotych. Na licytacji jednak, cena wywoławcza tego prawdziwego arcydzieła będzie wynosić niespełna 48,8 tysiąca złotych. Wykonany z 18-karatowego różowego złota, o średnicy 44 mm, to niepowtarzalny klejnot wśród zegarków. Kolejny zegarek, marki Hublot, również wykonany z 18-karatowego złota i wyceniony na 40 tysięcy złotych, stanie się dostępny na licytacji już od 30 tysięcy złotych. Trzecim zegarkiem na liście jest model IWC, umieszczony w stalowej kopercie i wyposażony w mechanizm z ręcznym nakręcaniem. Osoby zainteresowane tym modelem będą mogły go nabyć za cenę wywoławczą ustaloną na kwotę 7,5 tysiąca złotych przy wartości rynkowej wynoszącej 10 tysięcy złotych.

W skład zestawu wchodzi również unikalny łańcuch ze złota, który posiada krzyż z brylantem. Mimo braku oryginalnych opakowań oraz dokumentów potwierdzających autentyczność, rzeczoznawca wycenił całość na 12 tysięcy złotych, a cena wywoławcza tego przedmiotu została ustalona na 9 tysięcy złotych. Wszystkie przedmioty są używane, jednakże znajdują się w stanie technicznym i estetycznym, które można określić jako dobre. Jednak zegarek IWC wymaga drobnej naprawy.