Festyn lotniczy na cześć Dnia Dziecka przyciąga tłumy do Rudnik

Na lotnisku w Rudnikach, pod Częstochową, odbyło się niecodzienne wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami festynu, który zgromadził mieszkańców gminy Rędziny i przyjezdnych gości, byli Aeroklub Częstochowski i lokalne władze. 1 czerwca lotnisko tętniło życiem, gromadząc tłumy rodzin z dziećmi.

Inicjatywa nosiła nazwę Lotniczy Dzień Dziecka i oferowała uczestnikom całe mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Przygotowano zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców wystawę statyczną sprzętu lotniczego, dmuchańce oraz wielki dart. Nie mogło zabraknąć także piany party, festiwalu kolorów, malowania twarzy czy warsztatów modelarskich. Zwiedzający mieli okazję skorzystać z symulatora lotu oraz toru dronowego.

Wśród dostępnych atrakcji znalazło się również spotkanie z RKS Raków, klubem sportowym reprezentowanym przez swoją maskotkę. Dzieci mogły uczestniczyć w treningach sportowych prowadzonych przez trenerów klubu. Na terenie festynu pojawiły się również wozy strażackie i policyjne, a także punkty gastronomiczne, które serwowały smaczne przekąski. Odważniejsi uczestnicy mogli skorzystać z lotu widokowego samolotem, wiatrakowcem lub szybowcem.

Impreza odbywała się pod patronatem Adama Jarugi, wójta gminy Rędziny. To był jego debiut w tej roli na lotnisku. W wygłoszonym przez siebie przemówieniu pochwalił organizatorów za dobrze przeprowadzoną imprezę. Wyraził nadzieję na dalszą współpracę z aeroklubem i prognozował, że przyszłe wydarzenia będą jeszcze lepsze. Wszystkim uczestnikom życzył dobrej zabawy, a dzieciom – wszystkiego najlepszego.