Festyn „Rodzina to My”

Pod hasłem „Rodzina to my”, w żłobku miejskim „Reksio” odbył się radosny festyn dla dzieci i ich rodziców, który odbył się przy sprzyjającej pogodzie.

Na ulicy Sportowej, 20 maja, dzieci mogły cieszyć się różnymi atrakcjami, takimi jak dmuchańce i inne specjalnie przygotowane urządzenia do zabaw. Na festynie odbyły się również pokazy tańca towarzyskiego i układów choreograficznych, a także występy muzyczne i teatralne. Policjanci z Częstochowy odwiedzili uczestników festynu na motocyklach, w towarzystwie swoich czworonożnych kolegów, a także funkcjonariusze na koniach. Oczywiście nie zabrakło również możliwości skosztowania różnych przekąsek, takich jak pyszne wypieki czy tradycyjny chleb ze smalcem.

Wśród gości festynu pojawił się prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, oraz przedstawiciele Rady Miasta, parlamentarzyści i urzędnicy odpowiedzialni za żłobek „Reksio” oraz związane z nim remonty i modernizacje obiektów. Jedną z ostatnich większych inwestycji Miasta była dostosowanie budynku żłobka przy ulicy Sportowej do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Prace zostały zakończone jesienią ubiegłego roku i zostały sfinansowane w wysokości 1 miliona złotych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Druga filia żłobka „Reksio” przy alei Armii Krajowej została zmodernizowana i dostosowana do obecnych przepisów przeciwpożarowych w ramach projektu „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci” w 2020 roku, który wspiera matki w powrocie do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka.

Organizację festynu podjęli się wspólnie żłobek miejski „Reksio” oraz przewodniczący komisji edukacji Rady Miasta Częstochowy, Dariusz Kapinos.