Głos na temat odpowiedzialności finansowej: Postulat polityków Polska 2050 i przedstawicieli Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy

Figury polityczne z ruchu Szymona Hołowni, Polska 2050, oraz członkowie Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy podkreślali konieczność odpowiedzialnej perspektywy na kwestię naszych wspólnych funduszy. Odwołując się do stanu finansów publicznych, deklarowali, że dalsze wprowadzanie miasta, województwa i ostatecznie całego kraju w spirale zadłużenia jest absolutnie nie do zaakceptowania.

Zgodnie z ich opiniami, ciężar spłaty tych kredytów spadnie na barki naszych dzieci i wnuków. Dalszy rozwój takiej sytuacji może prowadzić tylko do punktu kryzysowego – momentu, gdy ograniczenia finansowe uniemożliwią jakiekolwiek inwestycje. Wskazali na to jako nieuniknione konsekwencje braku odpowiedzialności finansowej.

Nawet pomimo faktu, że jesteśmy w pełni sezonu letniego, czyli okresu zwykle kojarzonego z odpoczynkiem i relaksem, politycy Polski 2050 i przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy zdecydowali się skupić na poważnej kwestii finansów publicznych. Wyraźnie pokazali tym samym, że odpowiedzialność finansowa nie powinna być pomijana niezależnie od pory roku.