Zwycięstwo Rakowa z Qarabagiem: Analiza kapitana Zorana Arsenicia

W pierwszym starciu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, Raków triumfalnie zwyciężył Qarabag 3:2. Kapitan Zoran Arsenić, reprezentujący zespół z Częstochowy, udzielił wyjaśnień dotyczących zaistniałej sytuacji, gdy jego drużyna posiadała przewagę dwóch bramek. Podzielił się też swoimi oczekiwaniami na nadchodzący mecz rewanżowy w Azerbejdżanie.

Na pytanie o to, jakie emocje mu towarzyszyły po wygranej z Qarabagiem, Arsenić odpowiedział: „Bez wątpienia, zwycięstwo przynosi satysfakcję. Jednakże, jesteśmy świadomi, że w naszej grze istnieją aspekty wymagające poprawy. Musimy je starannie przeanalizować, aby uniknąć ich powtórzenia w przyszłości.”

„Prowadzenie 2:0 powinno skłonić nas do bardziej roztropnej gry na boisku”, dodał Arsenić. Wskazał na konieczność pracy nad utrzymaniem takiej przewagi i zapobiegania takim sytuacjom w przyszłości. Pomimo pewnych trudności, jakie napotkali na swojej drodze, kapitan podkreślił siłę mentalną drużyny. „Czuliśmy gniew po stracie bramek, ale pokazaliśmy naszą psychiczną wytrzymałość”, oznajmił.