Historia i sukces sieci MarcPol w Częstochowie

W 1992 roku, na ulicy Dekabrystów w Częstochowie, zasłynął duży sklep o nazwie MarcPol. Działka, na której ten obiekt handlowy został postawiony, miała powierzchnię 7417 metrów kwadratowych. Mimo że sieć sklepów MarcPol zaczęło swoją działalność dopiero w 1988 roku, to już w ciągu czterech lat byli w stanie otworzyć swój sklep w Częstochowie. Interesujące jest to, że mimo iż były to lata 90., sklep ten oferował mieszkańcom miasta dość obszerną paletę produktów.

Początkowe lata działalności sieci MarcPol były intensywne i zdominowane przez działalność hurtową. To właśnie hurtownia stała się drugim głównym obszarem ich działalności, poza sprzedażą detaliczną ekskluzywnej odzieży. Niezwykle istotną częścią ich działania było centrum handlowe znajdujące się w sercu Warszawy, gdzie importowali i dystrybuowali eleganckie ubrania od takich marek jak „Betty Barclay”, „Chabal” oraz „Dressler”.

Warto również podkreślić, że MarcPol był pierwszą firmą na terenie Europy Wschodniej, która uzyskała uprawnienia do dystrybucji produktów francuskiej firmy „Lacoste”. Dodatkowo, przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie otworzyli pierwszy prywatny sklep dewizowo-złotowy na terenie Polski. Sklep ten oferował możliwość wymiany walut, co było nowością i dużym udogodnieniem dla klientów.