Nowy obiekt sportowy na skwerze między ulicami Fieldorfa-Nila a Pużaka

W ramach realizowanego przez samorząd miejski Budżetu Obywatelskiego, zaplanowano budowę kompleksu urządzeń treningowych na skwerze usytuowanym pomiędzy ulicami Fieldorfa-Nila i Pużaka. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców pragnących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Dodatkowo, już dokonano wymiany ławek na znajdującym się w pobliżu placu rekreacji ruchowej.

Planowany tor ma mieć skomplikowaną strukturę, którą utworzą różnorodne segmenty oraz 30 przeszkód siłowo-zręcznościowych, bazujących na 12 filarach. Urządzenia te zostaną rozmieszczone na bezpiecznej nawierzchni o powierzchni 189 m2. Całość będzie miała długość 16,5 m, szerokość 3,7 m, a wysokość urządzeń do ćwiczeń będzie wynosić od 2,8 do 4 m.

Treningowy kompleks Ninja zostanie wyposażony w mnóstwo różnorodnych atrakcji. Znajdą się tam takie tory jak Ring, Dragon Tail, Nunchako, Hotwheels czy Plank. Nie zabraknie też urządzeń takich jak Gibon, Wariat czy Chomik. Dla fanów siłowych wyzwań przewidziano Salmona, Pipemaze i Firemana. Miłośnicy tańca będą mogli skorzystać z Poledance’a. Urozmaiceniem kompleksu będą labirynt oraz liny do wspinania się.

Po przeprowadzonym przetargu umowę wykonawczą podpisano z firmą PT z Gdyni. Kwota za którą firma ta zobligowała się do realizacji zadania wyniosła 178 tysięcy złotych. Cały projekt ma zostać ukończony w ciągu 120 dni.