Historia napisana przez Raków: awans do III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów

Piłkarski klub Raków Częstochowa zasłynął w europejskich rozgrywkach, przekraczając rubikon II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Kolejny mecz rewanżowy z drużyną Qarabag zakończył się remisem, co umożliwiło częstochowianom przechodzenie dalej. Wydarzenie to ma szczególne znaczenie, ponieważ Raków Częstochowa jest pierwszym polskim zespołem, który poradził sobie z Qarabagiem pod kierownictwem trenera Gurbana Gurbanova. Zespół ten stał się koszmarem dla polskich drużyn w europejskich pucharach, pokonując takie kluby jak Wisła, Piast, Legia i Lech.

Spotkanie odbyło się w Baku na Stadionie Olimpijskim, chociaż jego trybuny nie były w pełni zapełnione pomimo gorącej atmosfery. Mimo że spotkanie odbyło się podczas ciepłego środowego wieczoru, Qarabagu dopingowało tylko około 30 tysięcy kibiców.

Mimo wsparcia tłumu fanów mistrza Azerbejdżanu, piłkarze Rakowa nie pozostali oniemieli. Aktualni mistrzowie Polski z determinacją realizowali swój plan gry na boisku, nie dając szansy na rozwinięcie skrzydeł zawodnikom Qarabagu. Pomimo optycznej przewagi gospodarzy, brakowało im jasno wyraźnych sytuacji strzeleckich. Każdy ich strzał został skutecznie blokowany przez obronę Rakowa.