aleja-mikolajkowa

Jarmark Świąteczny i Mikołajkowa Aleja w Częstochowie

Do 5 grudnia w Częstochowie dostępny jest Jarmark Świąteczny z Mikołajkową Aleją, gdzie można zanurzyć się w magicznej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i poczuć się niemal jak na Biegunie Północnym. Jeszcze lepszą wiadomością jest fakt, że Jarmark Świąteczny z Mikołajkową Aleją to dopiero pierwszy z dwóch jarmarków, jakie zaplanowało miasto.

Mikołajkowa Aleja do 5 grudnia

Jakiś czasu temu aleja Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie zamieniła się w Mikołajkową Alejkę, wzdłuż której rozstawiono kilkadziesiąt straganów świątecznych z prześlicznymi drobiazgami i pyszną gastronomią. Świąteczny nastrój w alejce potrwa do 5 grudnia, oferując asortyment w postaci choinkowych bombek, ozdobnych łańcuchów, migoczących lampek, stroików, rękodzieł i dekoracji świątecznych, a także stoisk z choinkami.

Mikołajkowa Aleja powstała z myślą o świątecznych ozdobach i prezentach, jakie można nabyć, spacerując między straganami. Jest to świetne miejsce na gwiazdkowe zakupy, szczególnie ze względu na prezentowane rękodzieła, które mogą stanowić unikalne prezenty pod choinkę dla rodziny i przyjaciół. Natomiast organizatorem całej imprezy jest „Życie Częstochowy i Powiatu”.

Gwiazdkowa Aleja do 22 grudnia

Już 18 grudnia Częstochowa powita w swoich progach drugi Jarmark Świąteczny, który również odbędzie się w alei Najświętszej Maryi Panny. Będą to XIV Targi Bożonarodzeniowe z Gwiazdkową Aleją i potrwają od 18 do 22 grudnia. Jak co roku ponownie pojawią się stragany z przepyszną kuchnią świąteczną, kusząc smakoszy takimi specjałami jak regionalne sery i wędliny, domowej roboty ciasta i ciasteczka oraz rozgrzewające miody i nalewki.

Oczywiście Częstochowa nie zapomina też o innych atrakcjach. Podczas jarmarku dostępne będą różne formy rozrywki, w tym znakomite konkursy, z których będą mogły korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i najmłodsi mieszkańcy Częstochowy.