Jutrzejsza, 14. Odsłona Biegu Częstochowskiego niesie za sobą utrudnienia w komunikacji miejskiej

Już jutro, 18 maja, odbędzie się czternasta edycja Biegu Częstochowskiego. Ten znany i lubiany przez mieszkańców miasta event sportowy niestety wiąże się z pewnymi utrudnieniami dla ruchu drogowego. Niektóre ulice będą tymczasowo niedostępne, a część przystanków autobusowych zostanie czasowo wyłączona z użytkowania.

Maciej Hasik, rzecznik MZD, ostrzega przed zamknięciem niektórych ulic podczas XIV Biegu Częstochowskiego. Między godzinami 13.30 a 20.00, na różnych trasach w mieście, nastąpi zawieszenie ruchu kołowego. Szczegóły dotyczą II alei NMP, ulicy Wieluńskiej, południowego parkingu Rynku Wieluńskiego, ulicy Klasztornej oraz fragmentu ulicy Kubiny od skrzyżowania z ulicą Ewą do skrzyżowania z ulicą Klasztorną. Identyczne ograniczenia będą obowiązywać na ulicy Ewy, ulicy Wyszyńskiego na odcinku między ulicami Ewą a Klasztorną, ulicy 7 Kamienic oraz na części ulicy Pułaskiego – od skrzyżowania z ulicą Kopernika do alei NMP. Ulica Popiełuszki zostanie zamknięta od wjazdu na parking hotelu Mercure do alei NMP, a także ulica Kossak-Szczuckiej.

Hasik przypomina również o zakazie parkowania obowiązującym na III Alei od godziny 8:00 do 20:00, w wyniku którego zostaną również zawieszone postoje taksówek. Istotne jest też, że będą wprowadzone zmiany w trasach niektórych linii autobusowych. Przez całą sobotę, autobusy linii numer 11, 12, 15, 27 oraz 31 będą kursować objazdami.