Kacper Bieszczad przenosi się do Rakowa Częstochowa

Z ostatnich informacji wynika, że Raków Częstochowa jest na etapie finalizowania wypożyczenia 20-letniego bramkarza Kacpra Bieszczada z Zagłębia Lubin z opcją ostatecznego wykupu. Wcześniej młody zawodnik był również na celowniku Warty Poznań, jednak ostatecznie podjął decyzję o dołączeniu do aktualnych mistrzów Polski.

Te zmiany kadrowe mogą być efektem planowanego tymczasowego transferu Kacpra Trelowskiego, drugiego golkipera Rakowa. Wszystko wskazuje na to, że 19-latek uda się na wypożyczenie do Stali Mielec, aby zdobyć większe doświadczenie i częściej występować na boisku.

Bieszczad, urodzony w Krośnie, trafił do Zagłębia Lubin w 2016 roku. Swój debiut w Ekstraklasie zaliczył natomiast w sezonie 2019/2020. Bramkarz rozpoczął ostatni sezon jako pierwszy strażnik bramki „Miedziowych”, nieprzerwanie pełniąc tę funkcję aż do 15. kolejki rozgrywek. Po tym okresie utalentowany reprezentant juniorski i młodzieżowy Polski musiał ustąpić miejsca w składzie, gdyż na pierwszy plan wysunęli się Jasmin Buric oraz Sokratis Dioudis.