pobicie-kibice

Kibice Unii Leszno napadli na prokuratora i młodego kibica

Sąd Rejonowy w Lesznie ogłosił wyrok dotyczący piątki kibiców Unii Leszno, którzy zostali skazani za uderzenie prokuratora i napaść na kibica Włókniarza Częstochowa. Prokurator próbował obronić młodego kibica, za co został uderzony w klatkę piersiową i poszarpany przez kibiców z Leszna. Trzech oskarżonych skazano na 12 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, a pozostałą dwójkę na 15 miesięcy prac społecznych.

Sytuacja miała miejsce 1 września 2019 roku na placu przed stadionem przy ul. Olsztyńskiej w Częstochowie. Na godzinę przed rozpoczęciem zawodów Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa trójka kibiców Unii spostrzegła młodego kibica Włókniarza, który miał na sobie klubowy szalik. Podeszli do niego i go pobili, a następnie zabrali mu szalik. Całe zdarzenie widział prokurator z Częstochowy, który również miał w planach pokibicować swojej drużynie.

Prokurator bronił kibica z Częstochowy

Widząc, jak kibice Unii znęcają się nad młodym mężczyzną, podbiegł do grupki i stanął w obronie kibica z Częstochowy, grożąc, że wezwie policję. Napastnicy odpowiedzieli agresją, w wyniku czego poszarpali prokuratora, zadali mu cios w klatkę piersiową i zaczęli rzucać pod jego adresem wulgarne groźby.

Po zgłoszeniu incydentu na policję funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać stadion. W trakcie poszukiwań prokuratorowi zaczęło grozić dwóch innych kibiców Unii. Mundurowym udało się zidentyfikować całą piątkę napastników, którzy zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty.

Proces pięciu kibiców odbywał się w Lesznie, ponieważ każdy z nich był mieszkańcem tego miasta. Sąd Rejonowy w Lesznie skazał całą piątkę oskarżonych. Dwóch kibiców, którzy zaatakowali prokuratora, sąd skazał na rok i 3 miesiące prac społecznych. Z kolei trójka kibiców, którzy pobili kibica z Częstochowy, otrzymała rok więzienia w zawieszeniu. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie oznajmił, że kara dla całej piątki powinna być surowsza.