ksiadz-molestowanie

Ministrant z Trzebniowa molestowany przez księdza

W miniony czwartek były ksiądz pojawił się w Sądzie Rejonowym w Myszkowie na drugiej rozprawie, w której oskarżony jest o molestowanie ministranta ze swojej byłej parafii. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wysunęła akt oskarżenia dotyczący molestowania 12-letniego chłopca, który służył jako ministrant w jednej z parafii w Trzebniowie, gdzie oskarżony Bogumił K. pełnił funkcję proboszcza.

Druga rozprawa Bogumiła K., który 11 lat temu dopuścił się molestowania 12-letniego ministranta, odbyła się 7 października w Sądzie Rejonowym w Myszkowie. Poszkodowany, który jest teraz alumnem Wyższego Seminarium w Częstochowie, w 2019 roku powiadomił o czynach proboszcza przełożonych w Kościele katolickim, a dokładniej delegata biskupa diecezjalnego ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Sprawą Bogumiła K. zajęła się archidiecezja i prokuratura

Po otrzymaniu zgłoszenia i zeznań od poszkodowanego delegat powiadomił arcybiskupa metropolitę częstochowskiego, który podjął odpowiednie czynności w sprawie Bogumiła K. Pełnomocnik archidiecezji powiadomił również Stolicę Świętą. A biorąc pod uwagę fakt, że przestępstwa dokonano na osobie w wieku poniżej 15 lat, o wszystkim poinformowano także prokuratora w Częstochowie, która rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Prokuratura w Częstochowie rozpoczęła dochodzenie w marcu 2020 roku, mając do dyspozycji również dokumenty i dowody zebrane przez kurię diecezjalną archidiecezji częstochowskiej. Następnie sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Podczas czwartkowej wizyty w Sądzie Rejonowym w Myszkowie rozprawa byłego księdza Bogumiła K. została odroczona na 21 października. Przypomnijmy, że Bogumił K. wystąpił ze stanu kapłańskiego po rozpoczęciu śledztwa przez władze kościoła katolickiego.