Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażer zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków

W komunikacie prasowym wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Kłobucku 10 sierpnia, poinformowano o incydencie z udziałem 24-letniego mężczyzny prowadzącego audi. Przeprowadzone na miejscu badania narkotesterem sugerowały, że może on być pod wpływem substancji odurzających czy psychotropowych. Dodatkowo, w trakcie kontroli drogowej wyszło na jaw, że pasażer tego samego pojazdu miał przy sobie narkotyki. Dalej, podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, ujawniono znaczną ich ilość. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a w przypadku 25-letniego pasażera, sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego.

Policjanci patrolujący Truskolasy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej zatrzymali do kontroli osobowe audi. Niecodzienny styl jazdy kierowcy sugerował możliwość jego nietrzeźwości. Pomimo tego, że badanie alkomatem wykazało, iż 24-latek był trzeźwy, to jednak mundurowi postanowili przeprowadzić dodatkowe testy na obecność narkotyków. Narkotester potwierdził ich podejrzenia – wyniki badań sugerowały, że kierowca był pod wpływem środków odurzających. Potwierdziły to również badania krwi.

Podróżujący z kierowcą 25-letni mężczyzna miał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Wobec tych okoliczności policja przeprowadziła dodatkowe czynności, takie jak przeszukanie miejsc zamieszkania obu mężczyzn. U 24-letniego kierowcy znaleziono i zabezpieczono amfetaminę. U jego towarzysza natomiast policja ujawniła prawie 630 porcji marihuany oraz dodatkową ilość amfetaminy, która zostanie poddana dalszym badaniom.