Kurs samoobrony dla kobiet

Treningi samoobrony dla kobiet organizuje resort obrony wspólnie z wojskiem. Będzie można ćwiczyć także w kilku śląskich miastach. Jedynym wymogiem jest pełnoletność. Każda uczestniczka otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Centrum Badań Wojskowych i Oddziałem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z wysoko wykwalifikowanymi instruktorami wojskowymi odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele w okresie wiosenno-letnim w parkach miejskich, plażach, terenach sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce. W województwie śląskim byłyby to Mikołów, Zawiercie, Czechowice -Dziedzice, Żywiec, Świętochłowice, Piekary Śląskie i Knurów.

Instruktorzy wojskowi przedstawią podstawowe zasady bezpieczeństwa codziennego życia, rozpoznają zagrożenia i będą się bronić. Zademonstrują umiejętności walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. Jest to okazja dla kobiet do nauczenia się podstawowych umiejętności samodzielnego radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi lub zdrowotnymi – zwłaszcza tymi, które wynikają dla nich z przemocy fizycznej. Uczestnicy będą mieli również możliwość poznania zasad umiejętności życiowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.