parada

Lubliniec: Wielka parada z okazji 750-lecia miasta podczas Dni Lublińca 2022!

Wczoraj – w sobotę – mieszkańcy Lublińca mieli znakomite powody do wielkiego świętowania, ponieważ miasto obchodziło jubileuszową rocznicę 750 lat swojego istnienia. Z tego względu ulicami Lublińca przemaszerowała długa i liczna parada – tak samo, jak miało to miejsce 50 lat temu – skupiając wokół siebie bardzo wielu mieszkańców miasta i okolic.

Dnia 11 czerwca w Lublińcu odbyły się Dni Lublińca 2022, podczas których na ulicach pojawiła się wielka parada składająca się z wielu różnych atrakcji. W paradzie udział wzięły zarówno władze Lublińca, jak i mieszkańcy miasta i okolic. Ponadto, w trakcie tego uroczystego marszu można było też podziwiać licznych rowerzystów, jeźdźców konnych, ułanów, a także członków orkiestry, która przygrywała do rytmu maszerującym członkom parady.

Trasa parady, piękna pogoda i rycerski piknik

Najpierw trasa parady lublinieckiej przeszła obok Centrum Przesiadkowego Park and Ride, a następnie przez ulice Oświęcimską, Mickiewicza, Edyty Stein, Piłsudskiego, Damrota i Sportową. Odświętny korowód zakończył swój marsz przy Lubitece, gdzie na wszystkich czekał już atrakcyjny piknik rycerski.

Warto też zaznaczyć, że paradzie towarzyszyła również wspaniała wystawa zabytkowych pojazdów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników. Na plus okazała się również piękna pogoda, która nie wycisnęła z siebie ani jednej kropli deszczu.

Organizatorem imprezy był Oddział Kawalerii Ochotniczej „Wierzawice” w barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego.

Luksusowy domek nad morzem to idealny pomysł na wypoczynek. Wakacje lub wyjazd weekendowy spędzony w zadbanym i luksusowym miejscu pozwoli Ci wypocząć i naładować baterie.