Maciej Rudnicki jako nowy rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie ma ambitne plany na rozwój uczelni

Maciej Rudnicki, będący obecnym rektorem Akademii Polonijnej w Częstochowie, z pełną determinacją dąży do odmiany wizerunku jednostki edukacyjnej, na której czele stoi. Jego celem jest przemiana uczelni, która obecnie stoi pusta, w miejsce tętniące życiem akademickim i przyciągające liczne grono przyszłych studentów. Zaakcentował swoje zamiary, mówiąc, że pragnie przywrócić Akademii Polonijną jej dawną świetność. Jest świadomy, że misja ta nie będzie łatwa, ale wierzy w jej powodzenie. W swoich planach na najbliższą przyszłość widzi utworzenie wydziału lekarskiego, co bezsprzecznie jest wyznacznikiem jego ambitnych celów.

Akademia Polonijna, niepubliczna uczelnia z siedzibą w Częstochowie, rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku pod nazwą Wyższa Szkoła Języków Obcych i Ekonomii. Od ponad dwóch dekad działa pod obecną nazwą.

Fundacja Instytutu Edukacji i Rozwoju w Częstochowie, powołana w 2003 roku, jest założycielem Akademii Polonijnej. Ksiądz Andrzej Kryński przez wiele lat, aż do końca sierpnia 2023 roku, sprawował pieczę nad tymi dwoma osobnymi jednostkami, pełniąc między innymi funkcję rektora uczelni. Jednak doszło do jego kontrowersyjnego odwołania, które zdaniem wielu nie było zgodne z prawem. Cała ta sprawa stała się na tyle poważna, że wymagała zaangażowania detektywa Krzysztofa Rutkowskiego i doczekała się otwarcia dochodzenia przez prokuraturę. Śledczy, badając sprawę, utrzymują szczegóły w tajemnicy. Wiadomo jednak, że przeprowadzane są przesłuchania świadków oraz analizowane są kolejne dokumenty.