Zimowa przerwa na finiszu: Raków Częstochowa wraca do treningów

Przygotowania do wiosennej części sezonu 2023/2024 rozpoczynają się na dobre. Ostatnim zespołem Ekstraklasy, który wraca do treningów po zimowej przerwie, jest Raków Częstochowa. Obrońcy tytułu mistrzowskiego Polski powracają do pracy 12 stycznia, po czym udadzą się na obóz przygotowawczy w Turcji.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Rakowa Częstochowa, Michała Szprendałowicza, zespół ma w planach intensywne przygotowania do nadchodzącej rundy. Na początku okresu przygotowawczego zawodnicy przejdą szczegółowe badania motoryczne i rozpoczną treningi na swoich rodzimych boiskach. Po tygodniu takich treningów, drużyna uda się na zgrupowanie do Turcji.

Szprendałowicz podkreśla, że mimo późnego powrotu do treningów, Raków Częstochowa nie będzie miał spokojnej zimy. W ich planach znajdują się cztery atrakcyjne sparingi z drużynami mającymi doświadczenie gry w europejskich pucharach. Dodatkowo, podczas obozu w Turcji drużyna spędzi kilkanaście dni na intensywnych przygotowaniach do rundy wiosennej.

W najbliższy piątek, treningi zaczynają się na sztucznym boisku przy Limanowskiego. Następnie przewidziana jest seria badań całej drużyny i rozstrzygnięcie kwestii transferowych. Szprendałowicz zapewnia, że skład Rakowa na obóz w Turcji będzie już w dużej mierze skompletowany.