Małżeństwo policjantów dwukrotnie udaremniło kradzież podczas robienia zakupów po służbie

Poświęcony ochronie prawa małżeński tandem z Częstochowy, składający się z doświadczonej starszej posterunkowej i jej męża – sierżanta sztabowego i dzielnicowego, nie ogranicza swojej działalności do służby w różnych komisariatach. W ich życiu prywatnym również realizują swoje obowiązki, co jest ewidentne z dwóch sytuacji, w których udaremnili kradzieże w sklepach podczas robienia zakupów po służbie.

W jednej z epizodów, podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów na terenie Częstochowy, para policjantów zauważyła mężczyznę podejmującego kroki ku przestępstwu. Mężczyzna ten bezceremonialnie wybrał kilka artykułów ze sklepowej półki, schował je do swojej kurtki i próbował opuścić sklep omijając kasy, co zwróciło uwagę czujnego małżeństwa.

Potem okazało się, że 63-letni złodziej jest dobrze znany sierżantowi Kozłowskiemu jako mieszkaniec Częstochowy, z którym miał już do czynienia podczas poprzednich interwencji. Jak podkreślono w sobotnim komunikacie częstochowskiej policji, małżeństwo Kozłowskich nie zawahało się ani przez chwilę i natychmiast podjęło pościg za mężczyzną, udaremniając jego próbę kradzieży.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano patrol w mundurach, który nałożył na złodzieja odpowiednią karę w postaci mandatu.