Marsz Równości po raz kolejny zagościł na ulicach Częstochowy

Na placach i ulicach Częstochowy zagościł Marsz Równości, organizowany już piąty raz w tym mieście. Wydarzenie o wielobarwnym charakterze rozpoczęło swoją trasę w sobotnie popołudnie, około godziny 14. Już jednak od godzin porannych na ulicach miasta zebrała się grupa osób sprzeciwiających się marszowi, uważając go za „prowokację pod Jasną Górą”. Policja była odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom marszu.

Wydarzenie to odbyło się po raz kolejny na terenie Częstochowy. Start marszu miał miejsce u stóp Jasnej Góry – lokalizacja ta budzi wiele kontrowersji, szczególnie że w sierpniu – miesiącu szczególnym dla wielu pielgrzymów przemierzających drogi Polski, aby dotrzeć do Częstochowy na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone 15 sierpnia.

Zainicjowanie Marszu Równości było dziełem twórców projektu „Tęczowa Częstochowa”. Jak zaznaczyli w informacji zamieszczonej na stronie wydarzenia w serwisie Facebook, celem marszu jest „przypomnienie o naszej obecności i poparcie dla akceptacji, wolności oraz szacunku”.