Pielgrzymki piesze docierają do sanktuarium na Jasnej Górze

W sobotę 12 sierpnia, Jasna Góra będzie gospodarzem dla licznych pielgrzymek pieszych, które zakończą swój wielodniowy marsz. Informacje na ten temat przekazało Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Oficjalne wejścia różnych grup zaplanowano na godziny od 9:30. Pierwsza w kolejności jest Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej, która ma przybyć punktualnie o 9:30. Po przybyciu, wierni wezmą udział w Mszy Świętej dedykowanej specjalnie dla nich.

O godzinie 11:00 dotrze na miejsce Piesza Pielgrzymka Zielonogórsko-Gorzowska, a godzinę później wierni z tej pielgrzymki wezmą udział w Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej. Również w sobotę swoje pielgrzymowanie zakończy Piesza Pielgrzymka Warmińska, która zaplanowała swoje uroczyste wejście na godzinę 13:00. O 13:30 odbędzie się dla nich Msza Święta.

Kolejną grupą będą pielgrzymi z Gdańska, którzy planują dotrzeć do sanktuarium o godzinie Miłosierdzia Bożego, czyli o 15:00. Msza święta dla tej grupy rozpocznie się o godzinie 18:30.

Z kolei Pielgrzymka z Białegostoku planuje przybycie na godzinę 16:00, a Mszę Świętą zaplanowali na godzinę 20:00. Tego samego dnia, około godziny 16:30, swoją pielgrzymkę zakończy Piesza Pielgrzymka Młodzieży Różnych Dróg i Kultur oraz Piesza Pielgrzymka z Torunia i Ziemi Lubawskiej. Dla tych grup Eucharystia zaplanowana jest na godzinę 18:00.

Jednak najbardziej imponującym osiągnięciem będzie zakończenie 42. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki, która po przebyciu trasy długiej na aż 640 km, dotrze do celu po 19 dniach marszu. Tego samego dnia przybędą również pedagodzy uczestniczący w 31. Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w drodze”, którzy mają do pokonania około 350 km trasy. Tradycyjnie nazywani przez pierwszego przewodnika, ks. Eugeniusza Jankiewicza, „ogólnopolską radą pedagogiczną”, dotrą razem z pielgrzymami diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.