Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na otwarcie Aquaparku

Budowa Aquaparku częstochowskiego przy ulicy Dekabrystów została już zakończona. Nie mniej jednak na jego otwarcie mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Urządzenia wodne i atrakcje powoli zostają oddawane do użytku. Oprócz samych basenów będzie można także rzucić się w wir rwącej rzeki, lub sztucznej fali. Temperatura w Aquaparku ma wynosić 209 stopni Celsjusza.

Aquapark ucieszy z pewnością najmłodsze grono odbiorców, gdyż w środku jak i na zewnątrz zbudowane zostały także zjeżdżalnie. Odbiór techniczny parku wodnego prawdopodobnie odbędzie się na przełomie października i listopada. Otwarcie zostało lekko przesunięte w czasie, wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Oficjalnie Aquapark nie ma jeszcze podpisanej umowy z dostawcą gazu. Dopiero w momencie podpisania stosownych dokumentów obiekt zostanie oddany w ręce mieszkańców. To idealna rozrywka dla wszystkich szczególnie zimą.

Chętnych na weekendową strefę relaksu na pewno nie zabraknie. Oprócz kąpieli wodnych Aquapark oferuje także sauny, groty solne, oraz tężnie. Do obiektu będzie mogło jednorazowo wejść aż 500 osób. W okolicy budynku przygotowano około 200 miejsc przeznczonych na parking dla użytkowników obiektu.