Mieszkaniec Częstochowy nominowany w plebiscycie „Lubimy Czytać”

Robert Jasiak został nominowany w nowej kategorii „Człowiek książki” VIII plebiscytu na książkę roku 2022 organizowanego przez portal „Lubimy czytać”. Całe grono nominowanych składa się z 20 postaci, które na różne, oryginalne sposoby w Internecie zapewniają, że czytać warto. Że jest to zdrowe, pożyteczne, sprzyja myśleniu, wyobraźni i empatii.

Główna nagroda to 10 tys. zł. Plebiscyt obejmuje aż 14 kategorii – „Człowiek Książki” to tylko jedna z nich. Co ważne – głosujemy za darmo, jedyny koszt jaki ponosimy to nasza internetowa subskrypcja. Głosowanie trwa do 28 lutego na stronie plebiscytu. Ostateczna decyzja – w marcu. Ważne – nie musisz być użytkownikiem „Lubimy czytać”, aby oddać głos!

Robert Jasiak jest animatorem kultury i twórcą cyfrowym. W 2011 roku stworzył markę „Kultura Poparcia”, która początkowo miała na celu szerszą promocję czytelnictwa oraz wspieranie lokalnych środowisk literackich, w tym bibliotek. Marka od ponad dekady zdobywa uznanie odbiorców w mediach społecznościowych – obecnie obserwuje ją ponad 130 tys. osób.