Młodzi lekkoatleci z CKS Budowlani Częstochowa triumfują na Mistrzostwach Województwa Śląskiego U14 w Gliwicach

Na gliwickim stadionie nastąpiło zakończenie sezonu lekkoatletycznego za sprawą Mistrzostw Województwa Śląskiego w grupie wiekowej U14. W tych zawodach wzięła udział młodzież w wieku 12 i 13 lat, reprezentująca różnorodne kluby sportowe z całego regionu. Zawody były szczególnie pomyślne dla młodych lekkoatletów z CKS Budowlani Częstochowa, którzy zdobyli aż 12 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe – stając się liderem klasyfikacji medalowej spośród 38 startujących drużyn. Medale powędrowały do zawodników z 23 różnych klubów, jednak to sportowcy z CKS Budowlani najbardziej odcisnęli swoje piętno na tych zawodach.

Zawodnicy CKS Budowlani odnieśli imponujące zwycięstwa, zdobywając pięć złotych medali. W ich gronie znalazła się Julia Wróbel, która triumfowała w konkurencji rzutu dyskiem z wynikiem 29,53 metrów, ustanawiając tym samym nowy rekord województwa śląskiego w swojej kategorii wiekowej. Pozostałe złote medale zdobyli:

• Maja Spyra, zwyciężczyni biegu na dystansie 100 metrów z czasem 13,17 sekundy,
  • Michał Kluźniak, który zdobył dwa złote medale za rzut dyskiem (24,44 m) oraz pchnięcie kulą (9,16 m),
  • Sztafeta dziewcząt 4 × 100 metrów, która wygrała swój bieg uzyskując czas 53,65 sekundy.

Wśród srebrnych medalistów znaleźli się:

• Amelia Młynarczyk, która w biegu na 100 metrów uzyskała czas 13,19 sekundy,
  • Nikodem Trąbczyński, zdobywca drugiego miejsca w biegu na 100 metrów przez płotki z wynikiem 18,92 sekundy,
  • Sztafeta chłopców 4 × 100 metrów, która ukończyła swój bieg na drugim miejscu z czasem 52,03 sekundy.