Mniej inwazyjne metody operacyjne wprowadzone przez lekarzy z częstochowskiego szpitala

Personel medyczny zespołu ginekologicznego częstochowskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP, po zdobyciu wymaganych umiejętności podczas szkoleń w kraju i za granicą, zdecydował się na wdrożenie nowych technik operacyjnych, które są znacznie mniej inwazyjne. Przeszkolenie zakończyło grono lekarzy z Oddziału Ginekologii i Położnictwa, w skład którego wchodzi Pododdział Patologii Ciąży oraz Ginekologia Onkologiczna tegoż szpitala. To otworzyło im możliwość realizacji procedur operacyjnych w sposób minimalizujący inwazję.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy wspomnianego szpitala, Łukasz Majewski, te nowoczesne a zarazem mniej inwazyjne metody operacyjne umożliwiają nie tylko zachowanie narządu rodnego pacjentek, ale także przywrócenie mu prawidłowego położenia i złagodzenie dolegliwości związanych z oddawaniem moczu. Dodatkowo, zabiegi te są realizowane za pomocą techniki laparoskopowej, co oznacza przeprowadzanie ich poprzez kilka drobnych punkcji brzucha. To z kolei przyspiesza proces rehabilitacji i umożliwia pacjentkom szybszy powrót do normalnej, codziennej aktywności – dodaje.

Warte podkreślenia jest to, że wszystkie procedury są realizowane w ramach umowy z NFZ, co oznacza, że są one kompletnie bezpłatne dla wszystkich ubezpieczonych pacjentek spełniających kryteria kwalifikacji do leczenia. Wystarczy mieć skierowanie od lekarza ginekologa z dowolnej przychodni lub prywatnego gabinetu – zaznacza.