Modernizacja drogi powiatowej nr 1059S zainicjowana: odcinek Mykanów – węzeł autostradowy A1 – Kościelec – Rudniki – Dk91

Rozpoczął się proces przebudowy oraz renowacji drogi powiatowej numer 1059S. Prace dotyczą odcinka biegnącego od Mykanowa przez węzeł autostradowy A1, aż do miejscowości Kościelec, Rudniki i kończącego się na drodze krajowej numer 91. Tereny objęte pracami należą do gminy Mykanów oraz Rędziny. W związku z tymi działaniami, kierowcy muszą przygotować się na pewne utrudnienia w ruchu drogowym.

Zagrożenie dla płynności ruchu w miejscowości Mykanów postało już w środę, 9 sierpnia, kiedy to nastąpiło całkowite zamknięcie ulicy Częstochowskiej. Zamknięto odcinek tej ulicy rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Samorządową i ciągnący się aż do węzła autostradowego. W odpowiedzi na tę sytuację, wprowadzono objazd dla kierowców. Rozpoczyna się on na rondzie znajdującym się przy szkole w Mykanowie, prowadzi dalej ulicą Kościuszki, a następnie obok autostrady A1 drogą serwisową aż do ronda umiejscowionego przy stacji benzynowej BP. Kierowcy muszą liczyć się z tymi utrudnieniami aż do października.