Modernizacja najstarszej restauracji McDonald’s w Częstochowie zakończona po trzech miesiącach

Długotrwałe prace remontowe, które rozpoczęły się we wrześniu, objęły najbardziej znaną i jednocześnie najstarszą restaurację sieci McDonald’s zlokalizowaną w Częstochowie. Przez cały ten czas, obiekt był niedostępny dla klientów. W czwartek natomiast, pierwsi goście mieli okazję ocenić rezultaty przeprowadzonej modernizacji oraz wypróbować nowe siedziska w formie krzeseł i kanap, które pojawiły się w tym miejscu o niemalże kultowym charakterze dla mieszkańców miasta.

Śląskie województwo jest miejscem szczególnym na mapie działalności sieci McDonald’s – sądzą tak właściciele marki. Właśnie tam znajduje się największa grupa franczyzobiorców tej firmy, a restauracje działające na terenie tego regionu, są jednymi z najstarszych w całej Polsce. Jednym z tych lokali jest restauracja położona w Domu Towarowym „Centrum”, przy al. Wolności w Częstochowie. Ta konkretna restauracja rozpoczęła swoją działalność 12 października 1993 roku i obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny.

W roku jubileuszowym, lokal przeszedł intensywne prace modernizacyjne, które trwały łącznie blisko 3 miesiące. W czwartek, 23 listopada, restauracja została ponownie otwarta dla klientów. Wielu z nich z niepokojem oczekiwało momentu, kiedy główne drzwi zostaną otwarte i będą mogli ponownie skosztować swojego ulubionego „drwala” w tym szczególnym miejscu.