Najnowsze informacje o organizacji tegorocznego orszaku, który wyruszy z archikatedry Świętej Rodziny

W tym roku, Msza święta, która zapowiada początek orszaku Trzech Króli, zostanie odprawiona w sobotę, dokładnie o 14:00, w archikatedrze Świętej Rodziny. Orszak następnie uda się na trasę, identyczną jak ta, która jest używana podczas procesji Bożego Ciała – takie szczegóły udzielił mediom rzecznik Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, ks. dr kan. Mariusz Bakalarz.

Za organizację tego roku odpowiada Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Wydarzenie będzie miało miejsce pod hasłem „W jasełkach leży” i zakończy się na dziedzińcu Jasnogórskim, gdzie wierni będą mogli złożyć hołd Nowonarodzonemu – dodał ks. Bakalarz.

„Orszak to spontaniczne i radosne wydarzenie pełne katechezy. Tak samo jak królowie ruszyli na spotkanie Nowonarodzonego z pełnym zaufaniem, my również podążamy z radością ku spotkaniu z Jezusem. Każdy z nas pragnie doświadczyć wspólnoty i wyrazić swoje więzi z Jezusem” – wyznała s. Milena Banach, członkini Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które współorganizuje wydarzenie.

W tym roku, oprócz świętowania, uczestnicy orszaku będą mieli również okazję wesprzeć pierwsze litewskie hospicjum dla dzieci noszące imię bł. Księdza Michała Sopoćki, znanego jako Betlejem Miłosierdzia. Jest ono prowadzone przez siostrę Michaelę Rak, a wsparcie może przyjąć formę modlitwy lub darów materialnych.