Nietypowy hołd dla bohaterskich strażaków z Nowego Jorku – wyzwanie strażackie w Częstochowie

Podczas obchodów rocznicy tragicznego ataku na World Trade Center, strażacy z Częstochowy zdecydowali się uhonorować swoich odważnych kolegów po fachu z Nowego Jorku w niekonwencjonalny sposób. W pełnym sprzęcie bojowym pokonali 520 stopni prowadzących na szczyt wieży jasnogórskiej. Niektóre z niezwykle wytrzymałych jednostek były w stanie zdobyć tę trasę aż 20 razy, co oznaczało pokonanie olbrzymiej ilości 4 539 schodów!

Całość wydarzenia miała ogromny rozmiar – razem wszystkie osoby pokonały imponującą liczbę 71 784 stopni. Było to niewątpliwie nie lada wyzwanie i dowód szacunku dla tych, którzy poświęcili swoje życie podczas tamtego tragicznego dnia.

Akcja ta nie była ograniczona tylko do strażaków na służbie. Do wydarzenia przyłączyli się również kadeci oraz pracownicy Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wszyscy oni wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod nazwą „Honorowa Wspinaczka 11 września”. Dzięki tej inicjatywie, bohaterowie tamtego dnia otrzymali należną im hołd.