Nowe udogodnienia dla kierowców: poprawa przepustowości na Al. Pokoju w Częstochowie związana z renowacją DK91

W związku z ciągłymi pracami na drodze krajowej DK91 w Częstochowie, na kierowców czekają kolejne ułatwienia. Od dnia 6 stycznia, soboty, przejazd przez Al. Pokoju w dzielnicy Raków stał się łatwiejszy.

Tego samego dnia od wczesnych godzin porannych możliwy jest nieprzerwany przelot między al. Pokoju a ul. Jagiellońską i al. Niepodległości, z dwoma pasami ruchu dla każdego kierunku na tej osi. Na chwilę obecną ta trasa nadal nie jest skorelowana bezpośrednio z DK-91.

Niestety, remont nadal utrudnia przemieszczanie się pieszych – dostępne jest tylko jedno, południowe przejście dla pieszych. Północne nadal jest objęte pracami remontowymi.

Otwarcie ruchu na linii wschód-zachód pod nowym mostem, który zastąpił starą estakadę, znacząco poprawi funkcjonowanie układu komunikacyjnego w południowej części miasta. Jest to kolejny krok do pełnego przywrócenia ruchu na przebudowanej al. Wojska Polskiego (DK-91) w Częstochowie. Planuje się, że cała trasa zostanie udostępniona dla kierowców za kilka tygodni.

Renowacja dawnego odcinka DK 1 (teraz DK 91) ma na celu między innymi zwiększenie przepustowości ruchu transportowego północ-południe – zarówno lokalnego, jak i tranzytowego – oraz poprawę dostępności do terenów inwestycyjnych i regionalnych, przez eliminację miejsc powodujących zatory. Warto przypomnieć, że aktualna DK 91, w tym Al. Wojska Polskiego w Częstochowie, jest częścią Korytarza Sieci Podstawowej Bałtyk-Adriatyk.