Nowy apartamentowiec w Częstochowie zastąpił dawną "guzikarnię"

Zakończono budowę nowoczesnego apartamentowca, który wyrosły na terenie dawnego zakładu „guzikarni” w Częstochowie. Obiekt mieszkaniowy, zlokalizowany przy ulicy Ogrodowej, posiada łącznie 138 mieszkań. Inwestycją zajął się De Silva Haus. W bliskim otoczeniu budynku trwają aktualnie prace drogowe – powstaje arteria, która będzie łączyła ulicę 1 Maja z ulicą Krakowską.

Szkielet nieukończonego budynku stał niegdyś przy ulicy Ogrodowej w Częstochowie, dokładnie tam, gdzie obecnie wznosi się nowy apartamentowiec. Kiedyś na tym miejscu znajdował się Zakład Artykułów Technicznych i Galanteryjnych „Polgal”, który cieszył się dużym uznaniem wśród mieszkańców miasta.

W 1979 roku w miejscu, gdzie dziś znajduje się adres Ogrodowa 66A, rozpoczęto budowę imponującego sześciopiętrowego budynku. Niestety, budowa nigdy nie została dokończona. Upadek zakładu spowodował, że konstrukcja budynku pozostała nie skończona. Mimo to miejsce to cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców, dzięki zapierającemu dech w piersiach widokowi na panoramę miasta z dachu budynku.

Wszystko to trwało do 2016 roku, kiedy doszło do tragicznego wypadku. Wtedy to 16-letnia dziewczyna spadła do kanału wentylacyjnego budynku i zmarła na miejscu. Po tym wydarzeniu szkielet budynku przy ulicy Ogrodowej został zabezpieczony, ale mimo to nadal budził lęk.