Częstochowski pisarz i poeta Aleksander Wierny może poszczycić się dość dużym dobytkiem literackim.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z okazji wydania nowego tomu poezji, które odbędzie się już dzisiaj. Niestety nie będzie można osobiście uścisnąć ręki i pogratulować poecie sukcesu, wszystko przez obecną sytuację epidemiologiczną. W związku z powyższym spotkanie z wielbicielami dzieł autorstwa Wiernego odbędzie się w trybie zdalnym.
Wierny jest naprawdę wielki w dziedzinie poezji, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na którym skończył filozofię. W życiu zawodowym zajmował się dziennikarstwem prasowym, debiutował także w telewizji. Obecnie pracuje jako urzędnik państwowy. W kaniony dzieł Wiernego wpisuje się z pewnością proza gatunkowa, oraz kryminalna. Autor posiada również spore osiągnięcia w zakresie autobiografii.
2019 rok był bardzo przełomowym i udanym rokiem dla autora, ponieważ to właśnie w tym roku ukazała się jego debiutancka książka „Sygontka”, która została nominowana do niezwykle ważnej Nagrody Poetyckiej, której patronem jest Konstanty Idefons Gałczyński. Postać ukazana w książce jak mówi sam autor jest w dużej mierze odzwierciedleniem jego osobowości, ponieważ poznajemy w niej mężczyznę, wędrownika i pielgrzyma, który spaceruje także w okolicach sanktuarium częstochowskiego.
Wierny jest wierny miastu Częstochowa. Uważa, że mimo wyjazdu na studia do Wrocławia, to właśnie Częstochowa jest jego miejscem na ziemi. Miastem, które obserwowało jego życiem, było świadkiem kształtowania jego emocjonalnego życia. Miasto jak widać stało się tematem przewodnim książki. Nie mniej jednak książka nie jest przeznaczona tylko dla rdzennych mieszkańców Częstochowy. Jest to książka dla wszystkich, którzy szukają sensu życia.
Poezja Wiernego spotkała się także z dużym zainteresowaniem i została pozytywnie przyjęta również przez znane osoby. Wszystko za sprawą metafizycznego połączenia zawartego w książce, gdzie pojawia się człowiek jako jednostka, która łączy miłość do miasta. Wierny pokazuje także człowieka, jako grzesznika. Jak widać można być także grzesznym w świętym miejscu.
Dzisiejsze spotkani e zostanie poprowadzone przez Łukasza Suskiewicza, który prywatnie jest prozaikiem, autorem serii opowiadań i również zamieszkuje „świętą „ Częstochowę.
Zdalne spotkania z poezją można będzie śledzić za pośrednictwem funpage’a Ośrodka Promocji Kultury.