Odkrycie niewybuchu na częstochowskiej ulicy Meliorantów

11 września, w poniedziałkowe popołudnie, na częstochowskiej ulicy Meliorantów doszło do niecodziennego odkrycia. Pracownicy wykonujący prace ziemne natknęli się na niewybuch. Policja natychmiast została powiadomiona o niebezpiecznym znalezisku i szybko zabezpieczyła teren.

Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i potrzebę przeprowadzenia właściwych działań służb specjalistycznych, ulica Meliorantów może pozostać zamknięta do południa następnego dnia, czyli 12 września. Przyczyną tymczasowego zamknięcia jest konieczność usunięcia niewybuchu odnalezionego podczas prac ziemnych.

Miejsce, w którym odnaleziono niewybuch, jest stale monitorowane i pilnowane przez funkcjonariuszy częstochowskiej policji.

Jednocześnie, w obliczu takiego zdarzenia, policja apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności. Przypominają też, że amunicja tego rodzaju może być nadal aktywna i stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Zdecydowanie podkreślają, iż w przypadku natrafienia na podobne znalezisko konieczne jest natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb.