Odkrywanie talentów podczas Przeglądu Zespołów Teatralnych Szkół Średnich

Podczas tegorocznego Przeglądu Zespołów Teatralnych Szkół Średnich, emocje sięgały zenitu. Chociaż główna nagroda nie została przyznana, to na scenie zaobserwowano kilka obiecujących młodych talentów.

Nie przyznano pierwszego miejsca, jednak nie zabrakło pozostałych nagród oraz licznych wyróżnień. Tegoroczne wyniki już są znane. Młodzi aktorzy, przede wszystkim z liceów, mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na renomowanej scenie Teatru im. Adama Mickiewicza.

Podczas tej jubileuszowej, XX edycji przeglądu, jury podjęło decyzję o nieprzyznaniu I nagrody. Drugie miejsce zdobyli młodzi artyści z Plastyka, którzy wystawili spektakl „Zabawy z Fredrą” pod przewodnictwem i reżyserią Marka Ślosarskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Teatr Karo z MDK-u ze spektaklem „A teraz won!” w adaptacji Wojciecha Kowalskiego. Ten sam stopień podium zdobyła grupa teatralna Re:aktory z „Reymonta”, która przygotowała sztukę „Igraszki z diabłem” w reżyserii Agnieszki Łopackiej.

Szkoły teatralne z Kopernika i Słowackiego otrzymały specjalne wyróżnienia. Dodatkowo, jury dostrzegło indywidualne talenty. Czyżby ci młodzi aktorzy mieli w planach rozwijanie swojej kariery w przyszłości? Serdecznie gratulujemy wszystkim utalentowanej młodzieży.