Prace konserwacyjne na autostradzie A1 powodują utrudnienia w ruchu

Dzięki informacjom przekazanym przez dyżurnego z Punkt Informacji Drogowej GDDKiA w Katowicach, dowiadujemy się, że podróżujący autostradą A1 mogą napotkać utrudnienia. Wykonując swoją środową trasę w kierunku Katowic, szczególnie na odcinku między węzłem Jasna Góra a Blachownią, kierowcy muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami.

Na tym konkretnym odcinku drogi, długości około 5 kilometrów, podjęto prace utrzymaniowe. Z tego powodu ruch jest obecnie ograniczony do jednego pasa. To wszystko odbywa się w okolicach Częstochowy, więc szczególności może to dotknąć podróżujących z i do tego regionu.

Przytoczone przez dyżurnego informacje mówią o malowaniu oznakowania poziomego jako głównym czynnikiem powodującym te utrudnienia. Jest to istotny element konserwacji infrastruktury drogowej, który niestety wiąże się z koniecznością ograniczenia dostępności niektórych pasów ruchu.

Prawdopodobnie kierowcy będą musieli znosić te niedogodności co najmniej do godziny 13. Jednak ten czas może ulec przedłużeniu, a wszystko zależy od postępów prac.