Oszustwo metodą "na policjanta" zakończone aresztowaniem 20-letniego mężczyzny w Częstochowie

Właśnie udało się uniknąć katastrofy finansowej jednej z seniorów w Częstochowie. Gdy 85-letnia kobieta niemal wpadła w pułapkę oszustwa metodą „na policjanta”, równie szybko uwikłał się w nią sprawca. Na szczęście, wiekowa pani zdążyła zmienić zdanie i powiadomiła prawdziwe służby policyjne.

Policjanci z Częstochowy wykazali się imponującą skutecznością, aresztując oszusta próbującego odebrać od nieświadomej starszej kobiety 70 tysięcy złotych. Fałszywy policjant przekonał ją przez telefon, że prowadzi operację przeciwko grupie przestępczej, która obserwuje jej dom od tygodnia. Podsunął pomysł, by pani przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który pojawi się pod jej drzwiami.

Jednak okryta strachem kobieta na czas odzyskała zmysły i powiadomiła prawdziwych stróżów prawa. W rezultacie, osoba wysłana do odbioru pieniędzy została natychmiast zatrzymana przez prawdziwych policjantów. Młody człowiek, 20-letni mieszkaniec Wrocławia, został oskarżony o próbę oszustwa. Bez zastanowienia został doprowadzony do sądu, gdzie na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.