Otwarcie nowoczesnej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie

Częstochowa ma powody do radości. Oficjalnie ogłoszono otwarcie Miejskiego Przedszkola nr 29, które przeniosło się do swojego nowego obiektu. Ta innowacyjna budowla, która została zlokalizowana w pobliżu poprzedniej siedziby, jest wyposażona w wiele udogodnień dla maluchów.

Nowa siedziba przedszkola jest wyjątkowa i dostosowana do potrzeb dzieci. Posiada salę gimnastyczną, specjalistyczny pokój logopedyczny, pomieszczenie sensoryczne oraz własną kuchnię, która zapewni zdrowe posiłki dla podopiecznych. Ewa Grygiel, dyrektor instytucji, podkreśla, że pięć sal dydaktycznych to główna przestrzeń, gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu podczas pobytu w przedszkolu.

Aktualnie Miejskie Przedszkole nr 29 tętni życiem – sto dzieci korzysta z jego oferty. Placówka jest jednak przygotowana na przyjęcie większej liczby maluchów – aż do 125. Wszystko dzięki temu, że nowy obiekt posiada jedną salę więcej w stosunku do poprzedniej siedziby. Cieszy fakt, że dzieci wyrażają zadowolenie z nowych warunków.

Warto podkreślić, że koszty budowy nowej siedziby przedszkola wyniosły 11 milionów złotych. Na ten cel Urząd Miasta w Częstochowie pozyskał aż 5 milionów zł z budżetu Państwa. Reszta środków finansowych pochodziła z lokalnej kasy gminy.