Pierwsze warsztaty szkoleniowe dla trenerów Rakowa Częstochowa odbyły się 1 marca

Pierwszy dzień marca, będący jednocześnie piątkiem, to dzień, w którym miały miejsce pierwsze warsztaty szkoleniowe skierowane do trenerów działających w ramach Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa. Organizatorem tego wydarzenia była Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko, która pełniła rolę gospodarza.

Nie tylko trenerzy z klubów filialnych Rakowa Częstochowa, ale i kilkudziesięciu innych, zdecydowali się na udział w szkoleniu. Miejsce realizacji wydarzenia to Radomsko, a dokładniej Hotel TED oraz teren Radomszczańskiej Areny Futbolu. Oficjalne rozpoczęcie warsztatów nastąpiło z chwilą powitania uczestników przez Dariusza Grzegrzółkę, dyrektora Akademii Raków.

Teoretyczną część szkolenia pokierował Mariusz Mielnicki, trener mentalny Akademii. Podczas tego etapu poruszone zostały zagadnienia, które umożliwiły płynne przejście do kolejnej części warsztatów. W jej trakcie trenerzy mieli okazję prezentować wcześniej przygotowane przez siebie środki treningowe, a także dzielić się pomysłami na ich rozwój.

Zakończenie teoretycznej części szkolenia było sygnałem do przeniesienia się wszystkich trenerów na boisko. Tutaj, na podopiecznych RAP-u Radomsko, czekały ćwiczenia praktyczne. Prowadził je pierwszy trener Rakowa U-13, Przemysław Kamiński.