51-latek znad Częstochowy oskarżony o brutalne pobicie kończące się śmiercią ofiary

Osobie noszącej imię Zbigniew P., w wieku 51 lat, grozi surowa kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna ten jest obecnie oskarżony o brutalne pobicie innego mężczyzny, który był starszy od niego o 9 lat i który na skutek tego zdarzenia poniósł śmierć. Zbigniew P., mieszkaniec Kłomnic, nie przyznaje się do popełnienia tego czynu. Jego winę ma potwierdzić nagranie z kamer monitoringu.

Sąd Okręgowy w Częstochowie oczekuje obecnie na wyznaczenie terminu rozpoczęcia procesu przeciwko oskarżonemu Zbigniewowi P., który pochodzi z miejscowości Kłomnice. Jest on oskarżony o to, że dokonał pobicia starszego od siebie mężczyzny przed sklepem znajdującym się w miejscowości, w której mieszkał. Ciało ofiary pobicia zostało odnalezione później w mieszkaniu pokrzywdzonego.

Do komisariatu policji w Kłomnicach wpłynęło zgłoszenie dnia 11 września 2023 r., dotyczące mężczyzny, który nie pokazywał oznak życia. Funkcjonariusze odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę we wskazanym miejscu, w jego własnym mieszkaniu. Na miejsce został wezwany lekarz, który po przybyciu stwierdził zgon.