Podpisano umowy na przebudowę drogi krajowej 91

Miło nam poinformować, że we wtorek 25 lipca w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Katowicach, podpisano dwie umowy dotyczące modernizacji drogi krajowej 91. Prace będą obejmowały przebudowę blisko 9 kilometrów popularnie nazywanej „gierkówki”.

Dokładniej chodzi o dwa konkretne odcinki tej drogi. Pierwszy z nich to trasa Częstochowa – Nowa Wieś, który ma około 4,6 km długości. Drugi natomiast to odcinek Siedlec Duży – Koziegłowy, który jest nieco krótszy i ma około 4,4 km. Łączna wartość tych dwóch inwestycji wynosi 176 mln złotych.

Za realizację obu projektów odpowiadać będzie firma PORR z Warszawy, która wygrała przetarg na wykonanie tych prac. Ale to nie koniec działań na drodze krajowej 91. Równocześnie trwają prace przy modernizacji dwóch innych odcinków tej drogi, czyli Nowa Wieś – Zawada oraz Markowice – Brudzowice.

Aby podsumować sytuację, obecnie w realizacji jest już przebudowa prawie 20 km drogi krajowej 91. Całość czterech projektów, które się odbywają równolegle, ma wartość rzędu prawie 310 mln złotych. To ogromne przedsięwzięcie, które znacznie poprawi komfort podróżowania tą trasą.