Radzionkowscy pielgrzymi na Jasnej Górze: Wspólnota wiary i duchowej podróży

Pielgrzymi z Radzionkowa, należący do parafii św. Wojciecha, przybyli na Jasną Górę rozmaitymi środkami transportu – pieszo, na rowerach, autokarami, niektórzy nawet biegiem. Ich pielgrzymka zakończyła się w poniedziałek 24 lipca, kiedy to dotarli do celu swojej duchowej podróży.

Na Jasnej Górze wszyscy pielgrzymi – piesi, rowerzyści, biegacze oraz ci przybyli autokarami – doświadczyli duchowej jedności i braterstwa podczas tzw. dnia radzionkowskiego. Wspólnie uczestniczyli w mszy świętej, Droga Krzyżowej, Nieszporach oraz Apelu Jasnogórskim.

Hasłem, które towarzyszyło pielgrzymkom z Radzionkowa od 66 lat jest: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jak wyjaśnił jeden z uczestników pielgrzymki, pan Zbyszek, to hasło jest nie tylko deklaracją wiary, ale także zachętą do utrzymania i pielęgnowania tego, co otrzymali od Boga – wspólnoty Kościoła. Podkreślił on, że życie z Bogiem jest łatwiejsze i ważne jest, aby przekazać tę prawdę młodszym pokoleniom. Co roku dokłada wszelkich starań, aby znaleźć się na Jasnej Górze i budować tam wspólnotę.

Pan Zbyszek zauważył również, że wielu młodych ludzi uczestniczy w pielgrzymce i ważne jest, aby w nich zaszczepić pragnienie powrotu do Matki Boskiej oraz chęć dzielenia się tą wiarą z innymi. Wyraził przekonanie, że dla pielgrzymów Jasna Góra jest miejscem, gdzie czują się jak w domu.