Modernizacja i rozbudowa infrastruktury sportowej na terenie Politechniki Częstochowskiej

Politechnika Częstochowska podjęła decyzję o inwestycji mającej na celu rozbudowę i modernizację swoich obiektów sportowych. Dotychczasowe boisko, zlokalizowane przy ulicy Dąbrowskiego, zostanie gruntownie przebudowane. Ekspansja ta umożliwi stworzenie nowoczesnej oraz bezpiecznej przestrzeni przeznaczonej do aktywności sportowej i rekreacyjnej.

Dział Komunikacji uczelni podaje, że po zakończeniu prac remontowych pojawi się tam kompleks sportowy o wielorakim zastosowaniu. Kompleks ten będzie składał się między innymi z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, placu do gry w rugby, a także dwóch boisk dedykowanych do gry w siatkówkę plażową oraz tenisa plażowego.

W ramach projektu przewidziano również budowę całkowicie wyposażonego zaplecza, które obejmować będzie trybuny dla fanów sportu, system oświetlenia obiektu oraz budynek z szatniami, łazienkami i innymi niezbędnymi pomieszczeniami do organizacji różnego rodzaju zawodów oraz generalnego funkcjonowania kompleksu. Nowe miejsce zgromadzi na trybunach maksymalnie 300 widzów.