Dawid Szwarga i Ben Lederman konferencją prasową rozgrzewają atmosferę przed meczem Raków Częstochowa z Karabachem Agdam

W dniu 26 lipca, dokładnie o godzinie 20:15, piłkarski zespół Raków Częstochowa stanie oko w oko z Karabachem Agdam. Ta II runda kwalifikacji Ligi Mistrzów odbędzie się na stadionie przy ulicy Limanowskiego. Dzień wcześniej, na tym samym terenie, odbyło się spotkanie prasowe, które miało za zadanie przybliżyć nadchodzące wydarzenie. Głównymi postaciami konferencji byli Dawid Szwarga, trener obecnych mistrzów Polski, oraz Ben Lederman, zawodnik znany pod pseudonimem „Medalik”.

„Z nieukrywaną radością patrzymy na nadchodzący mecz jako na nowe wyzwanie. Będziemy rywalizować w europejskich pucharach ze znakomitą drużyną, która posiada wiele atutów i ogromne doświadczenie na arenie międzynarodowej”, powiedział Dawid Szwarga. „Należy jednak pamiętać, że Raków również ma już pewne osiągnięcia w eliminacjach europejskich rozgrywek. Jestem przekonany, że nasze doświadczenia zebrane w poprzednich latach zaowocują podczas spotkania z Karabachem.”

Szwarga dodał: „Na boisku zamierzamy pokazać co nas charakteryzuje – zarówno w meczach ekstraklasy, jak i w bitwach pucharowych. Chcemy zaprezentować nasze DNA, ukazać naszą unikalną jakość oraz mocne strony, które – jestem pewny – pozwolą nam zwyciężyć w tym dwumeczu”.