Podsumowanie inwestycji zrealizowanej przez Skrę Częstochowa w ramach Polskiego Ładu

W Częstochowie na stadionie Skry odbyła się konferencja prasowa mająca na celu podsumowanie zakończonej inwestycji, realizowanej w ramach Polskiego Ładu. W wydarzeniu uczestniczyła Jadwiga Wiśniewska, europoseł, która została zaproszona przez klub do wzięcia udziału w spotkaniu. W trakcie konferencji prezes Skry Częstochowa, Artur Szymczyk, wyraził swoje podziękowania dla Wiśniewskiej za jej wkład we wspieranie inwestycji.

Sportowy klub Skra Częstochowa otrzymał 5 milionów złotych rządowego dofinansowania na modernizację infrastruktury sportowej. Dzięki tym środkom udało się zainstalować nową, podgrzewana murawę boiska oraz zwiększyć jego oświetlenie. Obecnie trwa również gruntowna przebudowa zaplecza klubowego.

Artur Szymczyk podkreślił, że przez ostatnie dwa lata drużyna występująca w Fortunie 1. Lidze była zmuszona do rozgrywania swoich meczów na wyjazdach lub korzystania z obiektów w Bełchatowie. Prezes Skry wyraził swoją wdzięczność dla europoseł Jadwigi Wiśniewskiej za nieocenione wsparcie, które pozwoliło na przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych. W efekcie klub zyskał warunkową zgodę Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) na rozgrywanie ostatnich meczów sezonu na własnym obiekcie.