Policjanci Referatu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Częstochowie zatrzymali trzech poszukiwanych przestępców

Szereg funkcjonariuszy z Referatu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób stacjonującego w Częstochowie, osiągnął przełom w sprawie 56-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania, który desperacko próbował uniknąć kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ten, za którym sąd wydał list gończy, został namierzony i aresztowany przez wspomniane służby w poniedziałek, 10 czerwca. Funkcjonariusze zauważyli go podczas jego wizyty w jednym z urzędów na terenie Częstochowy. Po zatrzymaniu został natychmiast umieszczony za kratami, gdzie odsiedzi karę 6 miesięcy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

W ten sam dzień, innym osiągnięciem dla tych samych funkcjonariuszy było schwytanie 23-letniego mieszkańca Częstochowy. Ten młody człowiek był poszukiwany na podstawie listu gończego za uszkodzenie czyjeś własności. Policjanci przechwycili go na ulicy Okólnej w Częstochowie, kiedy prowadził samochód marki Opel Astra. Po zatrzymaniu został natychmiast odtransportowany do więzienia, gdzie spędzi następne 6 miesięcy.

W kolejnym dniu, we wtorek po południu, ten sam zespół funkcjonariuszy z Częstochowy zatrzymał 49-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany przez prokuraturę w Częstochowie na podstawie listu gończego za uchylanie się od płacenia alimentów. Został aresztowany w miejscowości Rudniki, kiedy opuszczał swój dom. Na mocy decyzji prokuratora, mężczyzna został natychmiast umieszczony w areszcie, gdzie pozostanie przez najbliższe 30 dni.