Ponowne spotkanie ze sportami żużlowymi w Częstochowie: Gala Lodowa powraca po siedmiu latach!

Entuzjaści żużla w Częstochowie doświadczyli swojej pierwszej dawki adrenaliny w tym roku dzięki powrotowi Gale Lodowej. Wydarzenie to odbyło się na sztucznym lodowisku na ulicy Boya-Żeleńskiego, czyniąc to wielkim powrotem po siedmiu latach nieobecności, z organizacją zawodów przypisaną Włókniarz Częstochowie.

Historia lodowych wyścigów żużlowych w Częstochowie rozpoczęła się w 2002 roku. To właśnie wtedy Sławomir Drabik, żyjąca legenda częstochowskiego żużla, zorganizował tego typu zawody po raz pierwszy. Drabik, przyjmując rolę gospodarza imprezy, stanął na czele aż dwunastu edycji tej ekscytującej imprezy sportowej. W 2015 roku kontynuatorami tradycji zostali Hubert Łęgowik i zarząd Włókniarza Częstochowy, którzy zgodnie podjęli się organizacji czternastej oraz piętnastej edycji gali.

Znani i cenieni zawodnicy jak bracia Gollob, Piotr Świderski, Piotr Protasiewicz i Adrian Miedziński byli tylko niektórymi z tych, którzy przybyli na galę lodową do Częstochowy. Oczywiście, nie można zapomnieć o Sławomirze Drabiku, który zawsze był w centrum uwagi.

Po siedmiu latach przerwy, żużlowcy powrócili na lodowe tory przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. Wzięli udział w zmaganiach o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, rywalizując w ramach indywidualnych zawodów.