Zaproszenie na niepowtarzalną ekspozycję fotografii "Maroko od pustynnej strony" w Częstochowie

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ma przyjemność zaprosić na intrygującą prezentację fotograficzną autorstwa Niny Mazuś zatytułowaną „Maroko od pustynnej strony”. Ceremonia otwarcia wystawy odbędzie się w Galerii FOTOPOBUDKA dnia 4 marca 2024 roku, o godzinie 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności do końca miesiąca marca.

Nina Mazuś to architektka, która swoje zawodowe kroki skierowała ku fotografii i od ponad dziesięciu lat jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Swoją pasję do sztuki fotografowania pogłębiała poprzez uczestnictwo w wielu plenerach i wystawach. Jest laureatką licznych nagród i obecnie skupia się na badaniu roli fotografii w kontekście komunikacji społecznej.

Ekspozycja „Maroko od pustynnej strony” to wynik podróży do egzotycznego kraju, który od dawna przyciąga artystów i podróżników z każdego zakątka globu. Maroko, ze swoim niesamowitym bogactwem barw, smaku i zapachów, jest nie tylko tłem dla fascynujących opowieści, ale także miejscem, gdzie zegar zdaje się zatrzymywać. Przez pryzmat swojego doświadczenia, autorka prezentuje kraj ze strony jego pustynnych krajobrazów, uroczych miasteczek i osad.

Głównym bohaterem tej fotograficznej narracji jest Sahara – największa gorąca pustynia na świecie, położona w południowo-wschodniej części Maroka. Według Mazuś to miejsce, które oczyszcza umysł oraz resetuje myślenie, a jednocześnie uczy odpowiedzialności i odwagi. Pustynia z jej surowym pięknem oraz nocnym niebem pełnym gwiazd, staje się przestrzenią niemal absolutnej harmonii z otaczającym wszechświatem.