Postęp prac na budowie DK91 i estakad w Częstochowie

W Częstochowie trwają prace remontowe na drodze krajowej nr 91, które mają zostać zakończone przed końcem tego roku. Zgodnie z zapewnieniami Grupy NDI oraz władz miasta, harmonogram zostanie dotrzymany. Obecnie można zaobserwować postępy w kolejnych fazach tej inwestycji, takich jak budowa nowych mostów czy estakad.

Kluczowym elementem tej inwestycji są nowo powstałe mosty na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicami Legionów, Krakowską i Rejtana, a także na alei Pokoju. W tych miejscach realizowane są również bezkolizyjne skrzyżowania, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na estakadzie w dzielnicy Raków trwają prace związane z wylewaniem betonu, a także transportem piasku i ziemi niezbędnych do budowy dróg dojazdowych do mostu.

W ramach inwestycji prowadzone są również prace nad budową kładek dla pieszych, znajdujących się między innymi przy ulicach Mireckiego i Okrzei. Ponadto, powstaje przejście podziemne pod jezdnią DK91 na wysokości ulicy Zamenhofa. Warto zaznaczyć, że nowe przejście podziemne będzie usytuowane bardziej na południe w porównaniu do dawnego przejścia dla pieszych znajdującego się pod estakadą na Rakowie.